Turyap was established in 1985 to introduce a contemporary, western-style real estate agency model in Turkey. Rendering real estate consulting services, Turyap helps thousands of real estates change hands with special care of its dedicated experts who work under standard principles in 330 modern offices all located in town centers across Turkey.
Turyap consultants are specially trained for handling real estate transactions and they all know they play a guiding role to people who are at the threshold of making a vital decision. Therefore, they embrace truth and honesty as their work principles. They are carefully selected from professionals who have successful background of an expertise field.
Thanks to its dynamic structure, Turyap can easily and rapidly adapt any kind of changes and developments. With its website featuring thousands of sale-rent portfolios, Turyap has broken the ground in the business of real estate, reaching many customers online.
The website, www.turyap.com.tr, featuring many inputs form physical offices as well as information about important developments in the sector, continues successfully to conduct its undertaken mission.
We Turks believe efforts and work shown in a lifetime can only be awarded by a piece of land or a property of their own. The experiences of our people about real estates and real estate agents have accumulated into something that entrusts great responsibility on the shoulders of estate agents to challenge unchanging prejudices.
Turyap, the most rooted and most common real estate organization in Turkey, deals closely with real estate problems of Turkish citizens, not only in Turkey but also abroad.
Turyap offices opened in Europe and America are a source of price as they mean that a Turkish brand is attracting interest and demand from abroad.

 

 

1985 yılında kurulan Turyap, Turyap Yapı San. ve Tic. A.Ş., Turyap Franchising Emlak Hizmetleri A.Ş. ve Turyap Eğitim Yayın ve Reklamcılık A.Ş. adlı grup şirketlerini 2008'de Turyap Holding çatısı altında toplamıştır.

 

 

Türkiye'de emlak pazarlama ve aracılık hizmetlerinde ilk franchising organizasyonudur. 330 temsilcilik ve 1.500’e yakıngayrimenkul danışmanı ile pazarlama faaliyeti göstermektedir.
Geliştirdiğimiz gayrimenkul pazarlama yöntemleriyle sayısız gayrimenkul el değiştirmesine öncülük ediyoruz.Kamu, banka, özel kuruluş veya markalı konutları ve ticari projeleri içeren gayrimenkul müzayedeleridüzenliyoruz.
Gayrimenkule dayalı ihtilafların çözüme kavuşmasında, yeni bir hizmet modeli olan Gayrimenkul Çözüm Merkezi’ni hayata geçirdik. İhtilafa konu gayrimenkullerin hızlı, güvenli, gizli ve ekonomik olarak kısa sürede paylaşımını sağlıyoruz.

 

TURYAP 1985 yılından günümüze kadar, emlak pazarlama ve aracılık hizmetlerinde ticaret kanunlarına ve gayrimenkulü ilgilendiren tüm yasalara uygun olarak kendi bilgi birikimini yaratmayı başarmıştır.
Dünyadaki emlak pazarlama ve aracılık hizmetleri franchising modelleri karşısında TURYAP’ın yarattığı sistem, Türkiye koşullarına uygun olarak gelişmiştir. Sistem yenilenen, değişime uyum sağlayan ve sürekli büyüyen bir yapıya sahiptir.Bu yönüyle ülke genelinde çok sayıda temsilciliği ile markalı emlak pazarlama zincirleri arasında lider konumdadır.
TURYAP emlak pazarlama ve aracılık hizmetlerinde yarattığı güç sayesinde yurt içinde ve yurt dışında franchise’ler vermektedir.

 

Turyap iştiraklerinin reklam, tanıtım, online ortamlardaki yayınları ve halkla ilişkiler faaliyetlerini yürütmektedir. Gayrimenkul sektöründe faaliyetler yürüten internet portalları, tv, radyo, gazete ve dergi gibi yayın mecralarına emlak pazarlama ve aracılık alanında ürettiği bilgi birikimini paylaşmaktadır.
Kurulduğu dönemde borsa uzmanlığı, reklamcılık, halkla ilişkiler, barmenlik, krupiyerlik, garsonluk, aşçılık, yabancı dil, yabancılara Türkçe ve astroloji gibi çeşitli eğitimler düzenlemiştir.
Emlak Gazetesi adıyla sektörün ilk seri ilan gazetesini yayınlamıştır. 2.000 yılından itibaren Emlak Pazarı Dergisi olarak yayınlanmaya devam eden bu mecra, internet teknolojilerinin gelişimi ile birlikte www.emlakpazaridergisi.com web sitesi ile yayın hayatını online ortama taşımıştır.

İTO'nun mesleki uzmanlık organıdır. 90 meslek grubu altında toplanan üyeler, her dört yılda bir, kendilerini temsil edecek Meslek Komiteleri üyelerini, yargı gözetiminde seçerler. Meslek Komiteleri; o meslek grubunda İTO'ya kayıtlı üye sayısına göre, 5, 7, 9 veya 11 kişiden oluşmaktadır.

Ticari başarıda markalaşmanın önemini vurgulaması bakımından ilk ve tek somut adım olan UFRAD, "Franchising" kavramının hukuk sistemimiz içerisinde yerini bulması için gerekli çalışmaları yapmak amacıyla 1991 yılında kurulmuştur.

1997 yılından bu yana sektörde var olan ve pek çok sayıda uluslararası kuruluşla partnerliği bulunan Royalcert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş, yurt içinde ve yurt dışındaki pek çok ülkede seçkin kuruluşlara ISO 9001,ISO 14001, OHSAS 18001 ,QS 9000, ISO/TS 16949, HACCP, ISO 22000, CE belgelendirme hizmeti sunmaktadır.

Gayrimenkul Girişimcileri Derneği, gayrimenkul sektöründe eğitime ve etiğe önem veren, sadece şahsı ve bugünü için değil meslektaşları ve sektörünün geleceği için de çaba gösteren, emlakı; planlamadan inşaata proje geliştirmeden pazarlamaya kadar yaşamsal bir bütün olarak gören, vizyonu geniş, misyon üstlenmiş işletme sahibi ve çalışanlardan oluşan bir dernektir.

ABOUT US ABOUT US TURYAP TURKEY,ABOUT US TURYAP TURKEY ABOUT US